Sekojiet vardītei – tas nozīmē, ka jūsu kafijai ir ilgtspējības sertifikāts

5.10.2021

Vai esat pamanījuši, ka uz daudziem Paulig kafijas iepakojumiem ir uzlekusi maza vardīte? Tas ir jaunais Rainforest Alliance zīmogs. Izvēloties Rainforest Alliance sertificētu produktu, jūs varat palīdzēt videi, kurā tiek kultivētas kafijas pupiņas un zemnieki dara vērtīgo darbu, kas jums ļauj izbaudīt ideālu tasi kafijas. Ja esat apzinīgs patērētājs – sekojiet vardei!  

Kā jūs jau, iespējams, zināt, 100% Paulig kafija tiek iegūta no apstiprinātiem ilgtspējīgiem avotiem. Šī nav savrupa iniciatīva, bet gan kolektīvs spēks, kas rodas sadarbojoties ar mūsu pārbaudes un sertifikācijas partnerim, kā arī, protams, ar pašiem kafijas audzētājiem. 

Sākot ar šo gadu jūs redzēsiet jauno Rainforest Alliance vardīti uz aizvien vairāk mūsu kafijas iepakojumiem. Tam par iemeslu ir 2018. gadā notikusi Rainforest Alliance un UTZ spēku apvienošana, izlaižot jaunu zīmogu, kas iemieso šo apvienošanos. Tādēļ 2021. gan 2022. gadā visa mūsu UTZ sertificētā kafija pamazām pāriet uz Rainforest Alliance sertifikāciju. 

Kādēļ simbols ir varde? 

Atbilstoši Rainforest Alliance nostājai sertifikācijas zīmogā varde ir redzama svarīga iemesla dēļ: 

  • Kokvardes ir viena no dabas ievērojamākajām indikatoru sugām, kas ir sastopama visos kontinentos, izņemot Antarktiku. 
     
  • Kokvardes klātbūtne liecina par dabiskās ekosistēmas līdzsvaru un labiem dzīves apstākļiem. Veselīga planēta, kurā cilvēki un daba harmoniski zeļ un plaukst ir Rainforest Alliance pats galvenais mērķis.  
     
  • Rainforest Alliance zīmogā redzamā varde ir rādītājs patērētājiem, ka zemnieki un uzņēmumi ir veikuši nepieciešamās darbības, lai iegādāto produktu padarītu ilgtspējīgāku un radītu labāku nākotni visiem cilvēkiem un dabai. 

 

Tādēļ, pērkot Rainforest Alliance sertificētu Paulig kafiju, jūs palīdzat zemniekiem pielāgoties

klimata pārmaiņām, saglabāt mežus un radīt labākus darba un dzīves apstākļus gan viņiem, gan viņu ģimenēm. Tas palīdz saglabāt kafiju nākamajām paaudzēm. Papildinformāciju meklējiet www.rainforest-alliance.org.  

Ilgtspējīgs darbs izcelsmes valstīs – ēnu koki un labāka mēslošana  

Pēc Paulig zaļās kafijas un riska kapitāla nodaļas Ieguves daļas vadītāja, Andras Koroknei-Pal, teiktā pieprasījums pēc ilgtspējīgas kafijas aug ātrāk nekā pēc tradicionālās kafijas.  

Viņš saka: “tā ir skaidra zīme, kas norāda uz patērētāju un uzņēmumu pieprasījumu un gaidām par ilgtspējīgu pieeju, nevis kārtējo tendenci; es uzskatu, ka šīs izmaiņas droši vien ir paliekošas”. 

Vai tas nozīmē, ka 100% mūsu kafijas ir iegūta ilgtspējīgi? Andras paskaidro, ka Paulig šobrīd ir divi ilgtspējības nodrošināšanas veidi.  

Pirmkārt, ir trešo pušu programmas, piemēram, Rainforest Alliance. Tās visas vieno ekoloģiskā, sociālā un ekonomiskā ilgtspējība, lai gan ar atšķirīgiem uzsvariem, tomēr galu galā šie trīs ilgtspējības aspekti ilgtermiņā izrādās viens un tas pats.  

“Piemēram, sadarbība ar zemniekiem, lai uzlabotu mēslojuma izmantošanu, palīdz viņiem gan pasargāt vidi no pārmērīgas minerālmēslu izmantošanas, gan uzlabot ekonomisko ilgtspēju, jo viņi sasniedz tādus pašus, lieliskus rezultātus, izmantojot optimālu minerālmēslu daudzumu,” viņš piebilst. 

Otrkārt, taču ne mazāk svarīgi, ir tas, ka Paulig ir pašai savas, trešās puses apstiprinātas partnerības programmas.  

“To mērķis ir uzlabot zemnieku sadzīves apstākļus un nodrošināt kafijas audzēšanas nepārtrauktību, kā arī vietējās kopienas attīstību, līdzīgi ņemot vērā arī ekoloģisko, ekonomisko un sociālo aspektu mijiedarbību.” 

Pēc Andras teiktā, lielisks konkrētu darbību piemērs šajās programmās ir ēnu koku izmantošana. Ilgstoša, tiešu saules staru iedarbība uz kafiju nav vēlama, tādēļ, apgūstot ēnu koku izmantošanu, uzlabojas ražīgums, augs tiek pasargāts no ekstremāliem laika apstākļiem, tiek veicināta bioloģiskā daudzveidība un piesaistīts ogleklis – vairāki mērķi vienkopus! 

“Paraugoties tālākā nākotnē, es redzu, ka klimata pārmaiņu un ekstrēmu laika apstākļu ietekmes mazināšana kļūs aizvien svarīgāka. Esošie sertifikāti un partnerības programmas ir lielisks pamats jebkurām jaunām nākotnes iniciatīvām.” 

Visas Paulig gada laikā iegūtās 370 miljardu kafijas pupiņas nāk no avotiem, kas ir atzīti par vairāk ilgtspējīgiem. Turklāt Rainforest Alliance sertificēta kafija Paulig arī izmanto godīgās tirdzniecības (apvienojumā ar ekoloģisko sertifikāciju) kafiju. 

Back to top