Atbildība iepirkumu ķēdē sniedzas tuvu un tālu

Kafijas pieprasījums pārsniedz piedāvājumu, lielākā daļa plantāciju ir neliela izmēra, mainās klimats, patērētāju interese par kafiju pieaug- šie apstākļi ir liels izaicinājums kafijas ķēdes dalībniekiem. 

Sīksaimnieki saražo vairāk nekā 70% no kafijas visā pasaulē. Viņu zināšanas, labklājība un ieinteresētība kafijas audzēšanā ir ļoti nozīmīga visas nozares nākotnei. Atbildībai ir arvien lielāka nozīme pasaules kafijas ražošanas nodrošināšanā.

Paulig mērķis ir īstenot drošu un atbildīgu kafijas ķēdi - sākot ar kafijas pupiņu un beidzot ar gatavās kafijas tasīti. Tas ir izaicinājumu pilns darbs, kura veikšanai nepieciešama modrība un nemitīga darba metožu uzlabošana. Lielākā daļa no Paulig iepirkumiem ir neapstrādāta kafija, tomēr tiek iepirkti arī citi materiāli, produkti un pakalpojumi. Paulig pieliek visas pūles, lai uzturētu stratēģiski svarīgu partnerību ar piegādātājiem, kurus izvēlas vēl rūpīgāk nekā agrāk. Visi iepirkumi atbilst standarta iepirkumu procedūrām un ieteikumiem.

Atbildības sertificēšanai ir arvien lielāka nozīme kafijas nozares ilgtspējības veicināšanā. Nozares vadošās sertificēšanas programmas ir UTZ CERTIFIED, Fairtrade, Organic, ko izmanto Paulig un Rainforest Alliance. 

Atbildības attīstības ietvaros Paulig 2013. gada sākumā pievienojās "4C" asociācijai. 4C ir kafijas audzētāju, eksportētāju, importētāju, ražotāju un nevalstisko organizāciju kopīgs projekts, kura mērķis ir veicināt kafijas ražošanas ilgtspējīgu attīstību. www.4c-coffeeassociation.org