Katra diena kā Kafijas diena

4.4.2020

Kafijas dienas mērķis ir novērtēt un pagodināt ikvienu cilvēku, kas iesaistīts kafijas ceļā no pupiņas līdz tasītei. Šī diena ir svētki kafijas audzētājiem, tirgotājiem, grauzdētājiem un arī baudītājiem.

Mēs Paulig uzņēmumā uzskatām, ka vislabākais veids, kā svinēt kafijas dienu šodien un svinēt kafijas baudīšanu ikdienā, ir rūpēties par kafijas nākotni. Mēs vēlamies, lai kafiju būtu iespējams baudīt gan šodien, gan gadu desmitiem un simtiem tālā nākotnē.

Paulig ir liels kafijas grauzdētājs mūsu darbības reģionā (Somija, Baltijas valstis un Krievija), taču mazs ģimenes uzņēmums, ja raugāmies uz to no globāla skatu punkta. Būt nelielam nozīmē, ka esam pietiekami elastīgi un spējam rīkoties ātri, un tai pat laikā esam pietiekami lieli, lai mūsu ieguldījums būtu nozīmīgs. Paulig ar interesi un atvērtību iesaistās sadarbības projektos, jo kopā ar partneriem mūsu ieguldījums ilgstpējas veicināšanā kļūst daudzkārt lielāks.   

Klimata pārmaiņas ir lielākais kafijas apdraudējums. Mēs ticam, ka kafijas audzētāji paši spēs pielāgoties, pasargāt savas saimniecības un ģimenes iztikas avotu, ja vien to zināšanas un pieredze kafijas audzēšanā attīstīsies līdzi. Paulig atbalsta ilgtspējas vecināšanas apmācības kafijas audzēšanas valstīs. Kafijas audzētājiem ir iespēja apmeklēt seminārus, kuros tie apgūst zināšanas agronomijā, praktiskas iemaņas lauku pielāgošanā klimata pārmaiņām, kā arī grāmatvedības un finanšu pamatus. Pelnošas saimniecības ir kafijas nākotnes pamatā. Ir būtiski, lai kafijas audzētāju ģimenes būtu pārtikušas un jaunā paaudze nepamestu kafijas saimniecības, iztikas meklējumos pārceļoties uz pilsētām.

Jau šodien visa Paulig kafija ir atbildīgi audzēta- mūsu iepirkumu partneri ir piekrituši sadarboties saskaņā ar Paulig Iepirkumu procedūras ilgstpējas principiem. Taču mēs turpinām attīstīties, un līdz 2018. gada beigām visas Paulig kafijas ilgstpējīga izcelsme būs pierādāma.

Paulig uzņēmuma dibinātājs Gustavs Pauligs uzskatīja, ka kafija ir laimes un prieka avots. Mūsu misija ir piedāvāt aizvien jaunas kafijas pasaules tendeces un atklāt jaunas garšas. Mēs esam aizrautīgi un zinātkāri un vēlamies iedvesmot kafijas mīļotājus baudīt kafiju, iegūt zināšanas, eksperimentēt un atklāt kafijas pasauli aizvien no jauna.

Priecīgu kafijas dienu! 

Foto no Paulig arhīva: Kafijas audzētāji labākas saimniekošanas semināros.

Back to top